جشنواره صعودهای برتر با شکوه برگزار شد

جشنواره صعودهای برتر با شکوه برگزار شد

معرفی برگزیدگان ششمین جشنواره صعودهای برتر
سه‌شنبه ۱۸ تیرماه ۹۸ – تهران

در آئین اختتامیه ششمین جشنواره صعودهای برتر که باشکوه و استقبال ارزنده‌ای سه‌شنبه ۱۸ تیرماه ۹۸ از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۱ در سالن فرهنگسرای اندیشه «شهرداری منطقه ۷ تهران» برگزار شد؛ بر اساس نظر هیئت داوران، در بخش «دیواره‌نوردی» برنامه‌ی «صعود کپسوله دیواره شمالی علم‌کوه» توسط «فرشاد میجوجی» و «پژمان زعفری» به عنوان برنامه برگزیده در این بخش تقدیر و «کارابین نمادین» جشنواره‌ی ششم به این برنامه اهدا شد و هم‌چنین در حوزه «کوه‌نوردی» برنامه‌ی «صعود خط‌الرأس تخت سلیمان» توسط «مجتبی قُهیه‌ئی»، «سعید نجف‌آبادی فراهانی» و «رضا آدینه» به عنوان برنامه‌ی برگزیده در این بخش تقدیر و «کلنگ نمادین» جشنواره (از تولیدات جدید شرکت “هفت‌گوهر”) به اعضای این تیم اهداء شد.

شایان ذکر است؛ این مراسم در ابتدا و پس از پخش تیزر جشنواره و مرور تصویری پنج جشنواره‌ی گذشته، با اجرای «حسین رضایی» و سپس سخنرانی «رضا زارعی» و توضیحاتی پیرامون رویکردهای برگزاری جشنواره صعودهای برتر و قرائت بیانیه هیئت داوران توسط «سرو حوری» همراه بود.

در ادامه از «مهدی شاهی» مدیریت شرکت تولیدی تجهیزات یخ‌نوردی و سنگ‌نوردی «آی‌سی‌تی» به عنوان تولیدکننده نمونه و فعال، «غلامعلی پیرایرانی» به عنوان برگزیده‌ی حوزه رسانه، «علی وحیدی» به عنوان برگزیده‌ی حفظ محیط زیست در حوزه «آموزش» از هیئت استان اصفهان، «پرستو ابریشمی» به عنوان کوه‌بانوی اثرگذار، «محمد شهیدی» و «ناصر سرور ماسوله» به عنوان پیش‌کسوتان اثرگذار و «محمد باقر عیوضی» به عنوان «کوه‌نورد دوران»، با اهدای یادبود جشنواره و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

همچنین ضمن پخش فیلمی کوتاه از «بهنام خلجی» که به رغم معلولیت، همت و تلاش ارزنده‌ای در سنگ‌نوردی داخل سالن داشته است؛ به عنوان نمونه‌ای از عزم راسخ، اراده، استقامت و امید به زندگی؛ تقدیر شد.

شایان ذکر است؛ از زوج غارنورد «سعید هاشم‌نژاد» و «سارا عدالتیان» به جهت فعالیت‌های ارزنده و تحقیقات قابل توجه «غارشناسی و غارنوردی» در بخش «ویژه» تقدیر و تجلیل شد.

خاطرنشان می‌شود در بخشی از مراسم از «هیئت داوران» این دوره؛ «حسن جواهرپور» (رئیس هیئت داوران)،‌ «سرو حوری»، «حسین هیزم‌کار»، «کاوه کاشفی» و «علی علی‌محمدی» که متن بیانیه هیئت داوران را نیز قرائت کرد، با اهدای یادبود جشنواره و لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

پس از گزارش و توضیحات هیئت داوران؛ برنامه‌ها در حوزه‌ی «دیواره‌نوردی» و «کوه‌نوردی» ابتدا با نمایش فیلمی کوتاه و سپس حضور اعضای تیم روی صحنه و تقدیر از آن‌ها به این شرح انجام شد:

منتخبین در بخش دیواره نوردی:
🔸 صعود کپسوله دیواره شمالی علم‌کوه؛ پژمان زعفری و فرشاد میجوجی
• گشایش مسیر کژدم در دیواره بیستون؛ امین پیل آرام، قاسم بلبلی، حسن گرامی و فاطمه حاجی‌کریم‌لو

منتخبین در بخش کوه‌نوردی:
🔸 صعود خط‌الرأس تخت سلیمان؛ مجتبی قهیه‌ئی، سعد نجف‌آبادی فراهانی و رضا آدینه
• پیمایش زمستانه دماوند به آزادکوه؛ نیما اسکندری، مهدی الف استوار، امیر پاینده و سیدمحمد مهدی حسینی شعار
• پیمایش زمستانه خط‌الرأس منگشت؛ عباسعلی اژدری، وحید کیانی مقدم، فرید کیانی مقدم و اسماعیل قربانی
• گشایش مسیر بر روی دیواره بن‌رود؛ امیرحسین عادل و هادی آقایی

همچنین «کلنگ نمادین جشنواره» به پیش‌کسوتان «پرستو ابریشمی»، «محمد شهیدی» و «ناصر سرور ماسوله» و کوه‌نورد دوران؛ «محمدباقر عیوضی» نیز اعطا شد.
این مراسم با پذیرایی از حضار به پایان رسید.

گزارش تصویری:
msfi.ir/ArticleView/Index/15481
msfi.ir/ArticleView/Index/15482

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *