گزارش پیمایش خط الراس کهار به ناز

گزارش پیمایش خط الراس کهار به ناز

پیمایش خط الراس کهار به ناز
جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
سرپرست برنامه: وحید طهوری
نفرات شرکت کننده:
رحیم دانایی، سیامک شایانپور، اکبر مشهدی زاده، پرویز امرایی، حسین احمدی، اسلام پورعظیم، مهدی فردین دوست

گزارش مختصر برنامه:
طبق هماهنگی قبلی، نفرات شرکت کننده در برنامه ساعت ۶:۱۵ صبح در محل دیواره پل خواب به یکدیگر محلق شده و از آنجا به سمت روستای کلوان حرکت کردند. روستای کلوان واقع در دهستان آدران از توابع بخش آسارای شهرستان کرج در استان البرز می باشد. پس از رسیدن به روستا، پارک ماشین ها و آمادگی جهت صعود، پیمایش تیم در ساعت ۷:۱۰ از انتهای روستا در جهت شمال غرب و از روی مسیر پاکوب قله کهار در ارتفاع ۲۱۵۰ متر آغاز گردید. پس از پیمودن حدود ۴۰۰ متر و گردش به راست (تراورس قله صخره ای در سمت راست به ارتفاع ۲۵۰۰ متر) مسیر پاکوب با شیبی تندتر به یال اصلی قله کهار منتهی می گردد. باید توجه کرد که این قسمت از مسیر در زمستان در معرض ریزش بهمن از سمت قله صخره ای اشاره شده، می باشد و از یالهای جایگزین سمت چپ مسیر برای قرار گرفتن بر روی یال کهار استفاده باید کرد.
پس از قرار گرفتن بر روی یال اصلی قله کهار، تیم مسیر خود را بی وقفه به سمت جانپناه کهار در ارتفاع ۳۱۷۰ متر ادامه داده و در ساعت ۹:۴۰ با ورود به جانپناه جهت صرف صبحانه و استراحت حدود نیم ساعت توقف نمود. قبل از جانپناه در ارتفاع ۲۵۳۰ متر چشمه آبی قرار دارد که تنها منبع آب موجود در مسیر می باشد.
پس از استراحت تیم مسیر خود را به سمت قله کهار ادامه داده و در نهایت بعد از دو استراحت کوتاه در ساعت ۱۳:۰۰ قله کهار به ارتفاع ۴۰۱۰ متر را صعود نمود. به علت وزش باد شدید، بدون معطلی و پس از گرفتن چند عکس یادگاری از روی خط الراس تیم مسیر را به سمت قله ناز ادامه ادامه داده و در نهایت تیم بعد از دو استراحت موقت و سرپایی ساعت ۱۵:۳۰ به قله فرعی ناز به ارتفاع ۴۰۱۵ متر رسید.
به علت طولانی بودن مسیر برگشت از یال ناز تا روستای کلوان، کمبود وقت و تقریبا هم ارتفاع بودن قله فرعی با اصلی، بنا به تصمیم سرپرست برنامه، قله فرعی بعنوان قله ناز در نظر گرفته شده و مسیر فرود از روی یال ناز پی گرفته شد. در نهایت تیم در صحت کامل در ساعت ۲۰:۳۰ به ابتدای مسیر صعود و پیمایش بازگشته و برنامه به پایان رسید.
مختصات نقاط برنامه در سیستم UTM 39 S
شروع برنامه: ۵۱۰۸۷۲ ۳۹۹۲۰۵۸
محل چشمه: ۵۱۰۷۵۱ ۳۹۹۳۲۷۱
جانپناه کهار: ۵۰۹۲۳۰ ۳۹۹۴۵۶۲
قله کهار: ۵۰۷۶۲۷ ۳۹۹۶۹۳۴
قله فرعی ناز: ۵۰۴۵۶۶ ۳۹۹۵۹۰۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *