ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت
 
جستجوي كاملتر

گزارش جلسه هفتگي روز دوشنبه تاريخ 7 اسفند 91 

تصوير در اندازه واقعي
نشست اعضاء دماوند در اين روز نشاني بود از همبستگي تشكل هاي كوهنوردان تهراني در " باشگاه كوهنوردي و اسكي دماوند " و " باشگاه اسپيلت " و همچنين تجليل از كوهنورد زن ايران زمين " پروانه كاظمي " .. گزارش زير به قلم مريم سيفي بيانگر آن رويداد مي باشد ..
با عرض پوزش بسيار براي تاخير بعمل آمده ... جلسه گردهمایی اعضای باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند روز دوشنبه در تاریخ 07/12/1391 ساعت 18.30 دقیقه  در سالن باشگاه با اجرای خانم گودرزی با یک دکلمه زیبا آغاز شد.("...... کوهنوردی عشق به طبیعت است و عشق به طبیعت ورزش ما نیست،باور ماست زندگی ماست.براستی که کوهنوردی ورزش نیست کوهنوردی یک روش زندگی ست"). سپس از آقای پرویز امرایی - مدیر عامل محترم باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند- دعوت بعمل آمد جهت خوش آمدگویی به خانم پروانه کاظمی و دیگر اعضای محترم باشگاه . ایشان به توانایی خانم کاظمی در صعود به قلل اورست و لوتسه اشاره کردند وهمچنین یادی از زنده یاد خانم لیلا اسفندیاری(با شعار زن ایرانی می تواند) روحش شاد
در ادامه خانم فاطمه واقف از طرف بانوان باشگاه دماوند نیز خوش آمدگویی را به خانم پروانه کاظمی و آقای حمیدی (مدیرعامل محترم باشگاه اسپیلت)با قطعه ای زیبا از یکی از دوستان مشترک شان ازشیراز (شهر شعر،شراب، باغ و گل و بلبل) ایراد نمودند. ("کتاب عاشقان با شمع افروخت / پر پروانه ها در شعله سوخت/ ولی پروانه ی ما پر گشود/ به روی قله ها شوریی برافروخت/ پر پروانه را پرواز عشق است/ دلش سودایی اوراق عشق است/ به یاد آن یار ، آن لیلای جاوید / صعودش را آغاز عشق است") .
"خوش آمدی پروانه جان به امید صعود های بعدی و افتخاراتی که برای جامعه زنان می آفرینی."
بخش نخست نشست: به ارائه گزارش برنامه صعود خانم پروانه کاظمی به قلل اورست (بام جهان) و لوتسه (چهارمین قله مرتفع جهان) توسط  ایشان اختصاص داشت. در این نشست خانم پروانه کاظمی به بیان بخش های مهم صعود با نمایش عکسها ، تصاویر و فیلمها و لابلای سخنانشان به حوادث و  رخدادهای مهم نیزپرداختند و جزئیات و تاریخ و روزها را به خاطر نبود وقت کافی فاکتور گرفتند. ضمن این که خانم  پروانه کاظمی متن کامل گزارش و اطلاعات جامع در رابطه با صعود به  این قلل را برای علاقمندان و   معرفی نمودند.http://www.peakbutterfly.com دوستداران کوه در وب سایت *بیوگرافی خانم پروانه کاظمی (اولین رکوردار زن جهان در صعود دو قله ی بلند دنیا در طی یک هفته و اولین زن کوهنورد ایرانی به چهار قله بلند دنیا)  :
پروانه کاظمی متولد 1349 در تهران، کارشناس ریاضی محض از دانشگاه صنعتی شریف، بازیکن لیگ دسته اول بدمینتون و مربی و داور مسابقات. پیوستن به باشگاه کوهنوردی اسپیلت، نخستین زن در سطح کوهنوردی جهان است که توانست در یک فصل (ماه مه 2012) به فاصله ی یک هفته دو قله ی بلند اورست به ارتفاع 8848 متر و لوتسه به ارتفاع 8516 متر را به طور انفردی و مستقل از فدراسیون صعود کند. پروانه کاظمی پیش از صعود افتخارآمیز خود در سطح جهان توانسته بود به عنوان اولین زن ایرانی با صعودهای موفق خود در هیمالیا توانایی های خود را به اثبات برساند.
تابستان سال 1389 صعود به قله ی  "  موستاق آتا " به ارتفاع 7546 متر در چین به همراه دو نفر از باشگاه کوهنوردی اسپیلت.-1
بهار سال 1390 صعود قله ی "ماناسلو" به ارتفاع 8163 متر در نپال به همراه یک تیم 11 نفری ایرانی.-2
پاییز سال 1390 صعود قله ی " آمادابالام" به ارتفاع 6682 متر به طور انفرادی.-3
4- بهار سال 1391 (2012) صعود قله اورست به ارتفاع 8848 متر و لوتسه به ارتفاع 8516 متر در نپال به طور انفرادی.
http://www.shahrzadnews.org/index.php?page=2&articleId=3204برگرفته از سایت :

بخش دوم نشست: پس از پایان سخنرانی پروانه کاظمی ، آقای پرویز امرایی- مدیر عامل محترم باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند- و آقای فرخ رحم دل از پیشکسوتان و یکی از موسسین محترم باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند ، به رسم یادبود پرچم باشگاه دماوند و عضویت افتخاری در باشگاه دماوند و به پاس فعالیت های درخشان ایشان لوح تقدیری را  به خانم پروانه کاظمی عزیز اهدا نمودند و همچنین از آقای ذبیح اله حمیدی- مدیر عامل محترم باشگاه کوهنوردی اسپیلت بپاس فعالیت های شاخص وی در عرصه ورزش های کوهستانی وبه منظور ایجاد ارتباطی صمیمانه و مستمر در میان تشکل های کوهنوردی کشور عضویت افتخاری باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند از سوی مدیر عامل باشگاه آقای پرویز امرائی به وی  اعظا و از ایشان تجلیل بعمل آمد  و در ادامه  آقای حمیدی در طی بیاناتی حرکت انجام شده را مثبت ارزیابی و مورد قدردانی قرار داده و باعث مباهات دانست و در پی آن   مدیران عامل دو باشگاه نسبت به ردو بدل نمودن پرچم های باشگاه های خود به رسم همکاری و یادبود اقدام نمودند .
بخش سوم نشست: اعلام زمانبندی برنامه های باشگاه توسط خانم گودرزی
              *هفته آینده روز دوشنبه 14/12/91  نشست  باشگاه، اختصاص ویزه به تجلیل از پیشکسوتان و بزرگان باشگاه دماوند به بهانه تولد آقای فرخ رحم دل یکی از موسسین محترم باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند و از اعضای جاوید باشگاه در آستانه 90 سالگی، را دارد.(آقای فرخ رحم دل عزیز پیشاپیش تولدتان مبارک ،طول عمر با عزت و سلامتی برای این بزرگوار آرزومندیم)
            *در تاریخ 21/12/91 روز دوشنبه، مراسم اعلام  پیوستن تعدادی از اعضای گروه آزمایشی باشگاه به اعضای رسمی باشگاه  با صلاحدید باشگاه پس از طی و گذراندن دوره های مختلف کوهنوردی( به عضویت درآمدن تعدادی از اعضای آزمایشی در گروه رسمی باشگاه)
           *در تاریخ 28/12/91  روز دوشنبه ، اعلام نتایج مسابقات عکاسی.
بخش چهارم نشست:  سخنرانی آقای بهرامی، ضمن خیر مقدم به دوستان و پیشکسوتان باشگاه و سپاس و تشکر از گزارش خانم پروانه کاظمی.ایشان اعلام نمودند  باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند در نظر دارد به مناسبت شصتمین سال تاسیس باشگاه ، طرح صعودی برون مرزی را در تابستان 1392 و درچارچوب تقویم فنی باشگاه در دستور کار خود قرار دهد که بدین وسیله ازکلیه اعضاء رسمی باشگاه ( آقایان ) که علاقمند به شرکت در این برنامه هستند، دعوت به ثبت نام و حضور دراردوهای انتخابی - تمرینی را می نماید. جهت دریافت اطلاعات کامل ،مدارک  و شرایط ثبت نام به سایت باشگاه  مراجعه نمایید.
در ادامه آقای بهرامی به گزارش زیبا و نخستین پیمایش  زمستانی خط الراس پسندکوه-علم کوه  به خرسان شمالی توسط آقایان آیدین بزرگی- از اعضای باشگاه کوهنوردی آرش- و پویا کیوان – از اعضای باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند-  اشاره کردند و تشکر وسپاس از این نوع همکاری را از این کوهنوردان عزیز را نمودند.
بخش پنجم نشست:  در پی حادثه یی که در جبهه شمالی دماوند برای یکی از همنوردان آقای رضا جزایری از اعضای باشگاه اسپیلت رخ داد ، به سرعت  یک تیم امداد و نجات متشکل از (خانم پرستو ابریشمی ، آقایان کوروش نگهبان، وحید طهوری . ابوذر جبرئيلي  و سرپرستی حمید سنجری) برای نجات تشکیل شد؛ که آقای امرایی - مدیر عامل محترم باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند- به پاس زحمات این گروه به معرفی و تقدیر و تشکر از این گروه پرداختند.


همچنین خانم پرستو ابریشمی -مسئول فنی باشگاه دماوند- عضویت افتخاری خانم پروانه کاظمی عزیز را به باشگاه دماوند را از طرف بانوان باشگاه دماوند به ایشان تبریک گفتند.
در پایان نشست باشگاه دماوند ، آقای حمیدی-مدیر عامل محترم باشگاه کوهنوردی اسپیلت – در تاریخ 15/12/91   به گزارشی که توسط گروه امداد ونجات  درمحل باشگاه اسپیلت برگزار میشود ، اشاره کردند و  همچنین مراسم تجلیلی از این امدادگران عزیز نیز صورت میگردد که از کلیه دوستان و کوهنوردان عزیز برای شرکت دراین برنامه دعوت بعمل می آورد.

پایان نشست روز دوشنبه 07/12/1391 راس ساعت 21:30 دقیقه 

تاريخ درج خبر: 16/12/1391    تعداد بازديد: 758


نظرات:
سپاس 17/12/1391
به نام خدا
تشکر میکنم از سرکار خانم مریم سیفی بابت گزارش جالب و کوتاه که هر خواننده ای را به سوی خود جلب میکند.امیدوارم باز هم گزارشهایی از شما در مورد باشگاه را بر روی این سایت ببینم.
پاسخ به:
عنوان شما:
نظر:


صفحه اصلي  |  درباره ما  |  فضاي شخصي شما  |  تالار گفتمان  |  Site in English
Copyright © 2009 of Damavand Club® (designed by Hamid Bonyadi) all rights reserved