گزارش پیمایش غار پراو

گزارش پیمایش غار پراو

به نام خداوند زیباییها
برنامه پیمایش غار پراو، واقع در کوهستان پراو استان کرمانشاه، در تاریخ یکم الی هشتم آبان ماه، با شرکت ۱۲ نفر از غارنوردان کشور، با موفقیت انجام گردید. در این برنامه ۷ نفر از اعضای تیم، موفق به پیمایش کامل غار پراو گردیدند.
شرح مختصر و روز شمار برنامه:
روز اول ، یکم آبان : صبح زود تعداد ۷ نفر از اعضای تیم به همراه لوازم شخصی و بخشی از لوازم گروهی از محیط بانی چالابه به سمت پناهگاه پراو حرکت کردند و تمامی افراد تا عصر همان روزبه پناهگاه پراو رسیده و به استراحت پرداختند.
روز دوم ، دوم آبان : پنج نفر از اعضای تیم جهت انتقال طنابها و لوازم کمپ ۱۵ و طناب ریزی چاههای ۱۱ الی ۱۵ غار ، وارد غار شدند، (لازم به ذکر است که در برنامه ای جداگانه، نیمی از طناب ها توسط دو نفر از اعضای تیم، به داخل غار منتقل و تا چاه دهم، طناب ریزی شده بود).
این تیم، پس از انجام ماموریت محوله، بامداد روز بعد همگی از غار خارج شدند.
در این روز سایر اعضای تیم هم به پناهگاه پراو رسیدند.
روز سوم، سوم آبان : تیم پیمایش کامل غار، متشکل از ۷ نفر در قالب دو تیم ۴ و ۵ نفره ، با فاصله زمانی مناسب جهت طناب ریزی ادامه غار و پیمایش تا انتها، وارد غار شدند. همچنین در میانه مسیر و زیر چاه هجدهم غار، با روشن کردن شمع بر مزار جانباختگان غار پراو، ویکتوریا کیانی راد و امیر احمدی، مراسم یادبودی برگزار گردید. این تیم همگی در بامداد روز بعد موفق به رسیدن به انتهای غار در عمق ۷۵۲ متری شدند.
روز چهارم ، چهارم آبان : تیم پیمایش کننده پس از استراحت در انتهای غار شروع به جمع آوری طنابها نموده و تمامی طنابها به کمپ ۱۵ منتقل گردید، و کلیه اعضای تیم به سلامت از غار خارج گردیدند.
روز پنجم ، پنج آبان : تمامی اعضای تیم به استراحت داخل پناهگاه پرداختند.
روز ششم ، ششم آبان : هفت نفر از اعضا جهت خروج کلیه طنابها و لوازم از کمپ ۱۵، وارد غار شدند، و پس از تلاشی سخت در نیمه شب، به همراه کلیه طنابها و لوازم، از غار خارج شدند.
روز هفتم، هفت آبان : در این روز کلیه لوازم و طنابها از کوله ها خارج و مرتب گردید و پس از خشک شدن طنابها، کلیه لوازم بسته بندی شد و کوله های شخصی نیست بسته و آماده گردید.
روز هشتم ، هشت آبان : صبح زود کلیه اعضا، به همراه لوازم شخصی و گروهی به سمت چالابه حرکت کردند و در آنجا مورد استقبال آقایان اسماعیلی و مرادیانی قرار گرفتند و پس از صرف نهار در منزل دوست و همنورد گرامی ، بهرام کربلایی، برنامه به پایان رسید و همه به سمت شهرهای خود حرکت نمودند.
در پایان از تمامی دوستانی که در این برنامه همراهی نمودند کمال تشکر را دارم.
همچنین تشکر ویژه، از جناب آقای اسماعیلی، از کوهنوردان باصفای کرمانشاه که در این چند روز، پشتیبان تیم بوده و زحمات زیادی کشیدند.
اسامی همراهان برنامه :
حسین شاهینی( سرپرست)
بهرام کربلایی
مهدی شمالی
احمد محیط
داریوش عقیلی
هادی ظهوریان
مسعود آلویی
محمد روحانی
حسین پورمجیدی
محسن قربانیان
علی عابد نژاد
صادق تنگستانی

گزارش : حسین شاهینی

۲۳ دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --